Сезон грипу та застуди стартував. Понад три тисячі волинян цієї осені вже встигли перехворіти гострими респіраторними захворюваннями. Медики попереджають: у цьому сезоні циркулюватимуть чотири штами вірусів грипу. Два з них – Пхукет та Колорадо – знайомі українцям за попередні роки. Але є ще два нових.

Стовідсоткового захисту від грипу немає. Втім, медики запевняють, що високу ефективність у запобіганні, а також набагато легшому перенесенні хвороби, дають щеплення. Ампули із двома вакцинами – Джисіфлю та Ваксігрип – вже привезли на Волинь.

Вакцини зберігають у строгому температурному режимі в спеціальних холодильниках.

Вакцина Джисіфлю вартує 217 гривень, Ваксігрип – 293. Придбати їх можна лише за направленням сімейного лікаря, який робить огляд і визначає, чи не має пацієнт протипоказань. Якщо все добре, медик дає направлення та спеціальний контейнер для вакцин, оскільки ампули потрібно зберігати за відповідної температури.

Вакцинація від грипу в Україні необов’язкова. Тому і не дуже популярна. Щеплення не робить і один відсоток населення Волині. Втім, все ж потихеньку тенденція до попередження захворювань – зростає, каже завідувачка аптеки.

Протягом п’ятнадцяти днів після вакцинації в організмі людини виробляються антитіла. Тому медики кажуть – про щеплення варто подбати ще до початку епідеміологічного сезону.

На Волинь привезли вакцини від чотирьох штамів грипу. Це два види вакцин із Кореї та Франції. Придбати їх можна не у всіх аптеках, крім того, потрібне направлення від сімейного лікаря. Але медики запевняють: це того вартує, оскільки щеплення рятує від декількох штамів грипу, і допомагає набагато легше переносити застуду. Детальніше розповість Тетяна Бугаєнко.