Нема щеплення – нема навчання. Такий ульмиматум ставлять навчальні заклади. Перед першим дзвінком в поліклініках багато дітей. Владислава прийшла зі своєю мамою. Сьогодні їй доведеться вакцинуватися. Але спочатку – обов’язковий медичний огляд.

Далі те, чого діти не дуже люблять, саме щеплення. Але виявилося, що це не так і боляче.

Лікарі кажуть, людей в останні дні в коридорах їх закладу побільшало. Впродовж серпеня щодня приймають по 50-60 діток.

Але не всі батьки поспішають щеплювати своїх дітей. Пояснюють свою позицію тим, що обов’язкова вакцинація – дискримінує людей. Тим паче, що на їхню думку ін”єкції можуть мати небезпечні наслідки. Часом такі однодумці збираються разом, аби обговорити цю проблему.

Тетяна зі своїм чоловіком – біологи. Жінка запевняє, що тему вакцинації досліджували вже давно, тому вирішили від щеплень своїм дітям відмовитись.

Однак, Верховний суд таке трактування законодавства не підтримав. На думку Феміди, індивідуальний інтерес  не можна ставити вище за суспільний.

Ця справа тягнулася ще з 2016 року. Тоді, до суду звернулася матір, чию нещеплену дитину відмовлялися брати до садочка. Справу розглядалаи суди різних інстанцій. Кінцеве ж рішення феміда прийняла на користь дошкільного навчального закладу. Це стало прецедентом у таких спорах. То ж, тепер волинським дітям тепер без щеплень у садочки – зась.