Остання перешкода на шляху до нового уряду Німеччини подолана. Отже, загроза перевиборів у цій країні минула. Тепер можна вже не припускати, а стверджувати: уряд з’явиться – навіть до Великодня. Складатиметься він з представників ХДС та ХСС. Крім того, делегуватиме своїх міністрів і Соціал-демократична партія Німеччини.
За таку широку коаліцію шляхом письмового голосування висловилися трохи більше шістдесяти шести відсотків  активних соціал-демократів. Такий результат є нижчим, ніж чотири роки тому. Тоді підтримка склала сімдесят п’ять відсотків.

Вже відомо, що тимчасово виконуючий обов’язки глави політсили, перший бургомістр Гамбурга Олаф Шольц отримає посаду віце-канцлера та міністра фінансів у новому уряді. Решту своїх кандидатів соціал-демократи Німеччини обіцяють оголосити дванадцятого березня. Поки ж Шольц повідомив, що це буде три чоловіки та три жінки. Деякі з них вже мають досвід роботи в уряді.

Християнсько-соціальний союз  має квоту в три портфелі. Лідер партії Хорст Зеєхофер обійме посаду міністра внутрішніх справ.  Герд Мюллер продовжить очолювати міністерство економічного розвитку. Транспортне відомство очолить генсек партії Андреас Шойєр.
Представники Християнського блоку Ангели Меркель також вже відомі. З минулого складу до нового потрапили всього двоє: голова оборонного відомства Урсула фон дер Ляйєн і міністр культури Моніка Гютерс.