Верховна Рада в першому читанні схвалила проєкт Великого герба, який запропонував затвердити законом Володимир Зеленський.

Документ затвердили на позачерговому засіданні парламенту після урочистого засідання до Дня незалежності. За нього проголосували 257 депутатів, повідомляє ВВС.

«Ще далеко не всі воріженьки, як роса на сонці (згинули, – ред.), але ми точно не забули, якого ми роду, а отже, нам точно усміхнеться доля. А наша доля – це наш герб, вона закарбована тисячу років тому на тризубі великого князя Володимира», – перефразував слова українського державного гімну Зеленський на урочистому засіданні перед голосуванням.

Щоб законопроєкт ухвалили в цілому, згідно з Конституцією, закон про Великий герб мають у парламенті підтримати не менше 300 депутатів, що потребує дуже широкого компромісу.

Відтак після першого читання законопроєкт ще будуть доопрацьовувати.

Нагадаємо, президент вніс законопроєкт про Великий герб до парламенту 28 червня. Цим документом він пропонує затвердити варіант із галицьким левом та гербом запорізького козацтва, розроблений ще у 2009 році.

Тоді проєкт навіть затверджував уряд за результатами конкурсу, але для остаточного прийняття забракло голосів у Верховній Раді.