Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про внесення змін до українського законодавства, який повинен остаточно обмежити недоторканність народних депутатів. Мовиться про узгодження відповідних змін до Конституції з Кримінальним кодексом і законом про народних депутатів.
Рада встановила, що генпрокурор вносить до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення нардепом. Про це пише 24 Канал.
За ухвалення закону на засіданні 18 грудня проголосував 291 парламентар, проти висловились 20 нардепів, ще 59 парламентарів – утрималися.
Як заявили у ЦПК, члени комітету суттєво погіршили початкову редакцію законопроєкту, ускладнивши деякі етапи розслідування проти депутатів. Зокрема, тепер існують такі перепони у розслідуваннях злочинів парламентарів: почати розслідування проти них може лише генпрокурор, а розгляд клопотань слідчих можливе лише за присутності підозрюваного нардепа.
Обидві ці правки Верховна Рада України підтримала під час розгляду законопроєкту.
Що передбачає законопроєкт?
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, ним пропонується внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Зокрема з КПК мають виключити норми про депутатську недоторканність.
При цьому проєктом пропонується передбачити особливості притягнення до кримінальної відповідальності нардепа, його затримання, обрання запобіжного заходу та проведення слідчих і негласних слідчих дій.
Закон передбачає, що
- кримінальне провадження, де ймовірним фігурантом є народний депутат, зможе розпочати виключно генеральний прокурор;
- генпрокурор повинен буде підтримувати клопотання про дозвіл на затримання нардепа, обрання запобіжного заходу, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов тощо. Вони відповідно до закону обмежують права і свободи депутата, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді;
- розгляд таких клопотань буде здійснюватися слідчим суддею апеляційного суду, а в кримінальних провадженнях, що належать до підсудності Вищого антикорупційного суду, – слідчим суддею ВАКС.
Також проєкт пропонує внести зміни до закону “Про статус народного депутата України” та виключити з Регламенту Ради норми про надання згоди на притягнення нардепів до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту.
Останні публікації
- Двері прихованого монтажу в сучасному інтер’єрі – естетика мінімалізму та функціональність
- Продукти для суші та ролів: як обрати якісні інгредієнти для ідеального смаку
- Профнастил — надійне рішення для сучасного будівництва
- Доступні засоби для полегшення симптомів артриту
- Усунення глибоких пошкоджень кузова за допомогою шпаклівки
- Гіпюр як корона урочистого гардеробу – від весільних традицій до червоної доріжки
- Подорожі Карпатами – відкрий для себе красу гір разом із Atlanttour
- Автоцивілка без зайвих рухів: чесна ціна, простота та підтримка
- Огляд магазину «ЕлектроДім» — особлива увага до категорії пилососів
- Як валютні коливання впливають на покупки та інвестиції?
- Стипендії та гранти для українських студентів в університетах Чехії
- Від чого залежить вартість оренди екскаватора?
- Які помилки найчастіше роблять під час тестування парфуму
- Ремонт телефонів: як швидко та якісно відновити ваш гаджет
- Інверторні бензинові генератори електроенергії: сучасне рішення для стабільного живлення
- ТОП-10 фільмів, які варто подивитись цієї осені
- Щит АВР: надійний контроль живлення у будь-яких умовах
- Пожежні резервуари для води: надійний спосіб забезпечити пожежну безпеку
- Практичні поради з виготовлення якісних нашивок під замовлення
- Кращий український хостинг: на що звернути увагу у 2025 році?