Колишній командир роти батальйону “Айдар”, народний депутат VIII скликання Ігор Лапін повідомив, що давав покази в СБУ у якості свідка у кримінальній справі про теракт за фактом подій, які відбулись у 2014 році під час оборони Луганського аеропорту.

Про це він поінформував у відеозапису на своїй сторінці у Facebook.

“Давав покази в якості свідка. Колись наші жінки чекали нас з війни, зараз вони чекають нас з допитів з СБУ… Йде кримінальне провадження. Я адвоката не брав, бо сам пропрацював 17 років адвокатом”, – сказав він.

Gepostet von Игорь Александрович Лапин am Montag, 11. November 2019

Ігор Лапін пояснив, що батальйон “Айдар” 20 липня 2014 року отримав наказ прорвати блокаду в Луганський аеропорт. На зустріч айдарівцям вийшов російський десант. Блокаду прорвали. В цьому бою було взято у полон російських найманців. “Десь 12 чоловік ми взяли полонених. Серед них було 3 чи 4 поранених”, – уточнив він.

Колишній командир роти батальйону “Айдар” повідомив, що бій розпочався о 12 годині, а закінчився десь близько 17, після бою полонених відправили до медчастини. Один поранений росіянин, якому Лапін особисто віддав свої знеболюючі, в лікарні помер. Після зробили ексгумацію тіла “не знаю, за чиєю заявою в рамках якої кримінальної справи. Тим не менше, тіло передали в ОРДЛО. Там, мабуть, з нього зробили великомученика…І на сьогоднішній день маємо кримінальну справу за вбивство громадян РФ. До речі, (померлий був – ред.) з Москви”, – зауважив Лапін.

Він додав, що його колишніх підлеглих також викликають на допити.