Берегти себе від небезпечних інфекційних хвороб – важливе завдання кожного, вважають медики. Тим паче, коли в умовах війни у спокійніші регіони приїздять тисячі біженців, а в гарячих точках є великий ризик підчепити, до прикладу, смертельний правець через поранення. Убезпечити себе від цього можна лише вакцинацією. Аби нагадати про її важливість, з 24 квітня відзначають Всесвітній тиждень імунізації.

Про які щеплення слід не забувати – у сюжеті.

Правець, дифтерія, ковід та інші небезпечні інфекційні захворювання продовжують чатувати на українців. І єдиний спосіб уберегтися – вакцинація. Тож медики радять усім переглянути свій щоденник щеплень і за потреби надолужити пропущене. Зокрема ще у дитячому віці кожен має мати 10 обов’язкових щеплень.

«Це щеплення від туберкульозу, від гепатиту В, які дитина отримує у перші дні життя ще в пологовому будинку, від дифтерії, правцю, кашлюку і також від гемофільної інфекції», – розповіла епідеміологиня Волинського обласного центру контролю і профілактики хвороб Беата Серватович.

Усім дорослим потрібно щодесять років поновлювати щеплення від дифтерії та правцю. До слова, найвищий ризик під час воєнного стану підчепити саме ці хвороби.

«Порізи, травми, різні поранення можуть цю хворобу спричинити. Також зараз весняні роботи. Люди поїхали на городи, садять сільськогосподарські культури – це також контакт із землею, тому також це щеплення досить актуальне», – пояснила сімейна лікарка Ольга Коляда.

Наслідки ж цієї недуги можуть бути летальними.

«Він особливо небезпечний тим, що викликає судоми в тілі людини і може призвести до паралічу дихального центру і серцево-судинної системи, в результаті чого виникає смерть», – застерігає епідеміологиня.

Тож за першої можливості медики рекомендують і військовим, і цивільним надолужити пропущені щеплення. При цьому радять не забувати і про ковід-19. Якщо ви вже маєте дві дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Аби щепитися, достатньо звернутися у найближчу лікарню, і вас скерують до потрібного лікаря.

Приймають скрізь і переселенців. Імунізація безкоштовна. До того ж усі вакцини є в наявності, запевняють лікарі. До слова, на Волині за перший квартал 2022 року мають усі необхідні щеплення лише 18% населення