Цього відділення чекали тисячі волинян із нирковою недостатністю, а вже через півтора місяця після початку роботи воно стало рятівним і для мешканців окупованих територій України та військових. Адже проходити гемодіаліз під час бомбардувань складно, ненадійно й небезпечно. Відділення штучної нирки запустили у Волинській обласній лікарні на початку року.

Без гемодіалізу людина довго не проживе, тож переселенцям, які знайшли прихисток на Волині, допоможуть в обласній лікарні.

63-річний Анатолій Малиш – із Охтирки Сумської області. Проблеми з нирками почалися 6 років тому, після того, як застудився в армії. Тепер тричі на тиждень мусить їх очищати, аби жити повноцінно. Ще вдома сподівався на трансплантацію, але війна всі плани зламала, а гемодіаліз поставила під загрозу.

«Коли почали бомбити, не стало води, світла, а без цього ж апаратура не працює… Приїхали сюди, звернулися в лікарню. Мені не відмовили. І оце вже я тут майже два місяці. Винайняли квартиру із дружиною і живемо. Діти поїхали на Польщу, а ми тут удвох», – каже Анатолій Малиш.

Чоловік на Волинь приїхав із сім’єю. Але дуже хоче повернутися додому. «Поки їхати не збираюся, бо небезпечна обстановка. Не дай Боже що з лікарнею знову – що я буду тоді робити? Оце я тут тільки й живу… Як тільки трошки налагодиться, поїдемо, звичайно, додому. Удома – найкраще», – запевняє переселенець.

З окупованого Славутича проходить гемодіаліз Олексій Соглаєв. Йому 37. Це його остання процедура перед трансплантацією нирки. Донором виступив його вітчим.

«Рік тому захворів на ковід – і почалися проблеми з нирками… Слабкість, непритомність… Тиждень я лежав, встати не міг, ні їв, ні пив… Через пів року вітчим сказав, що в нього теж така група крові і він віддасть нирку», – розказує Олексій Соглаєв.

«Десь два тижні ми спостерігаємо. У принципі хворий готується до родинної трансплантації нирки, проходив обстеження, проходив деякі санаційні операції, в цьому випадку холецистектомія була виконана йому… Усе йде за планом», – розповів завідувач відділення гемодіалізу Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Насардінов.

Майже 4 місяці на гемодіалізі перебуває 42-річний волинянин Сергій Гриб. Його привезли з Горохова із симптомами, схожими до інсульту. У 2015-му Сергій дізнався, що народився з однією ниркою. Тоді вперше відчув проблеми з нею і з того часу перебуває на обліку.

Упродовж усієї процедури пацієнти під наглядом персоналу відділення, який реагує на зміну їхнього стану.

Відділення розраховане на 10-х пацієнтів. Нині працює у дві зміни, а кожна процедура триває до 4-х годин. Гемодіаліз – не означає пожиттєво. Якщо він відновлює роботу нирки, хворого виписують, і в подальшому процедура вже не потрібна.

«Відділення гемодіалізу доповнює весь комплекс надання медичної допомоги хворим із нефрологічною патологією, а саме з нирковою недостатністю 4-5-го ступенів. Ці хворі є у реанімації, в нефрології, а також є у відділенні трансплантології», – зазначив медичний директор Волинської обласної клінічної лікарні Микола Галей.

На гемодіаліз, кажуть у медзакладі, скеровують нефрологи, якщо медикаментозне лікування не допомагає. Переселенці ж із окупованих територій можуть звернутися самостійно.