Наприкінці вересня стартував сезон захворювань на ГРВІ та грип.

Впродовж 40 тижня 2019 року гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло понад 3 тисяч осіб, із них понад 2 тисчі – це  діти до 17 років (68%), повідомляють у ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ становить 78 осіб (2,5% від захворілих, із них 72% – діти). Показник захворюваності знаходиться на рівні аналогічного періоду минулого року.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:

“Канзас” (А/H3N2);

“Брісбен” (А/Н1N1);

“Колорадо” (належить до гілки B/Victoria);

“Пхукет” (належить до гілки  B/Yamagata).

Із чотирьох вірусів новими для України і є два – “Канзас” і “Брісбен”.

Більшість противірусних препаратів з ними не можуть впоратися, і хвороба може протікати з ускладненнями (пневмонія, міокардит, енцефаліт, менінгіт) або завершитися летальним результатом.

Минулого року, коли превалював штам вірусу “Сингапур”, в Україні від  ускладнень грипу померли 64 людини.

Найефективнішим заходом профілактики грипу є вакцинація, в першу чергу груп епідемічного та  медичного ризику. Лікарі-епідеміологи наполегливо рекомендують провести щеплення в жовтні — листопаді, щоб імунітет навчився боротися з новими штамами вірусу до початку епідемії, а на це йому потрібно від 7 до 14 днів.

До сезону епідемії 2019-2020 року в Україні зареєстровані дві вакцини від грипу (Ваксигрип, Франція та Джісі флю, Корея), котрі вже доступні в аптеках Луцька. Відповідно до законодавства, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Її можна придбати в аптеці за власний кошт або за кошти підприємств, місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику (медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинь інфекційна: побільшало спалахів інфекційних хвороб. ВІДЕО