Волиняни надто довго чекали якісних шляхів. І тепер, коли вдалось відремонтувати сотні кілометрів автошляхів краю, у тому числі чимало доріг, що беруть свій початок від українсько-білоруського кордону, біда тому, хто посміє їх зруйнувати. Такий допис-попередження днями опублікували волинські дорожники.

Начальник Служби автомобільних доріг Анатолій Посполітак каже: хоч на Волинь не ступала нога окупанта, усі амбітні плани щодо ремонту таки довелося змінити.

«Ми не готувались до ямкового ремонту, ми готувались до «Великого будівництва»… На жаль, агресія, все змінилося. Повернулися до ямкового ремонту, тому що, як би не було, проїзд треба будувати», – каже Анатолій Посполітак.

За його словами, нині дорожники разом із військовою адміністрацією окреслили пріоритетні дороги, які треба залатати. Через відсутність фінансування взятися за капітальний ремонт автошляхів можливості немає. Тож будуть обмежуватися ямковим.

«Хотілось би асфальтоукладників, хотілось би катки, хотілось би цілодобової роботи, як ми в минулому році працювали. Але що маємо – те маємо… Ми сьогодні не можемо говорити, на жаль, десь за Полісся, не можемо говорити за південь нашої області», – зазначив начальник Служби автодоріг.

Нині йде мова лише про автошлях М07, знаний у народі як «Варшавка». За словами Анатолія Посполітака, дорожники вже вчора латали там ями.

«Ямковість пішла страшна. Але дякуючи підрядним організаціям, дякуючи 63, які запустили завод і це дало можливість. Вчора на М07 працювали 7 бригад. 7 бригад працюють і сьогодні, завтра, і ми сподіваємся, що за ці три дні ситуацію підправимо», – зауважив він.

Ремонт почали завдяки тому, пояснює Анатолій Посполітак, що у Ковелі запустили роботу асфальтного заводу.

Треба сказати про те, що асфальтувати дороги починають і на території Луцької громади.

«Вчора відбувалося нарізання карт на вулиці Набережній, сьогодні вже починаємо перші роботи з поточного ремонту доріг. Тому що місто має бути прибране, місто має бути в порядку, інфраструктура має бути в порядку», – повідомив міський голова Ігор Поліщук.

І в міській раді, і в Службі автомобільних доріг області надіються, що безпекова ситуація на Волині дозволить продовжити ремонти автошляхів. І жодна нога, ракета чи бомба окупанта не ризикне зіпсувати бодай котрусь із них.