Високий суд Англії ухвалив рішення про арешт в усіх країнах світу активів бізнесменів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Це сталося на підставі позову державного «ПриватБанку». Надані українською фінустановою докази про виведення цими акціонерами близько 2 млрд доларів визнані вагомими.

За інформацією розслідування, кошти осіли на рахунках компаній, які таємно належали колишнім власникам банку. Міністерство фінансів України має намір повернути витрачені кошти на націоналізацію Приватбанку.

“Ми вітаємо це позитивне рішення Англійського суду. На сьогодні держава фактично витратила майже 140 мільярдів гривень на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає.”

Втім, бізнесмен Ігор Коломойський, своєю чергою, назвав рішення Високого суду Англії, про арешт тимчасовим. Раніше Геннадій Боголюбов вимагав в уряду України компенсувати йому втрату частки в “Приваті”. Загалом колишні акціонери та пов’язані з ними особи подали близько 90 позовів у зв’язку з націоналізацією банку на загальну суму 8,9 млрд грн. Поки судових рішень за цими позовами немає.