15 червня у Верховній Раді України зареєстрували два чергових законопроекти, які мали би врегулювати питання автівок на іноземній реєстрації. Це вже п’ята та шоста спроби вирішити цю проблему. Власників так званих “євроблях” вони не задовольняють. Кажуть, що депутати пропонують знизити акцизну ставку лише на нові, дорогі автомобілі. Доступні авто знову залишаться недоступними. З тими, хто не погодиться, держава буде боротися.
Власники авто на іноземній реєстрації кажуть, що хочуть розмитнити свої автівки, але за нормальну ціну. На їхню думку акциз треба взагалі скасувати, як і пенсійний збір. Зі сплат пропонують лишити податок на додану вартість та мито, яке має бути не більше п’яти відсотків, як в Євросоюзі. Тоді, кожен заплатить максимум 25 відсотків від вартості, що є прийнятним і для дорогих і для дешевих автівок.
Активісти, кажуть що нинішні ж законопроекти знову в угоду автотрейдерам. Народний депутат України Ігор Лапін це заперечує. Каже, що законопроекти покликані урівняти можливості. Законопроект ще не розглядали навіть в першому читанні. А поки, власники автівок із іноземною реєстрацією обіцяють протестувати усіма доступними методами, поки машини не стануть доступними для більшості людей. А поки різні громадські організації об’єднають зусилля та проводитимуть роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності зниження вартості розмитнення.