Дослідження якості та відкритості даних про схеми планування областей провели експерти проекту “Пі Мєп”. Вони зважали на легкість пошуку матеріалів, підтвердження їх офіційного статусу та узгодженість із стратегією розвитку області.
Ці матеріали необхідні для наведення ладу в сфері містобудування та для залучення інвесторів, які хочуть знайти необхідну ділянку під бізнес. Для цього їм має бути достатньо зайти на ресурс із відкритими даними про цю ділянку і вже за декілька хвилин отримати інформацію про можливість реалізувати проект з огляду на містобудівні обмеження.

За даними Мінрегіону, на сьогодні оприлюднено 24 відсотки від містобудівної документації на всю Україну, в якій, за даними офіційного звіту Державної служби статистики, станом на 1 січня 2017 року налічувалося: 460 міст, 885 селищ міського типу та понад 28 тисяч сіл.
Експерти стверджують, що така ситуація неприйнятна, адже містобудівна документація, яка регламентує правила забудови, має бути опублікованою за всіма адміністративно-територіальними одиницям. Вона має бути відкритою та доступною.