Волинська обласна рада звернулася до Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку з пропозицією об’єднати зусилля в боротьбі з контрабандою на волинській митниці. Йдеться про те, що нібито в Україну заїжджають фури повністю завантажені товарами, хоча в декларації зазначено, що вантажівки пусті. Звернення обговорили на комісії в облраді на яку запросили представників польського консульства, прикордонників та працівників митниці. Головна пропозиція – надати доступ українській стороні до інформації про завантаженість автомобілів  з польських митних баз.
До слова, такий доступ українські митники уже мали, їм навіть надавали секретні дискети. Але після того як Польща стала членом Європейського союзу співпраця припинилась. І чи відновиться тепер теж не зрозуміло. Консульство Польщі у Луцьку, якому власне передали документ-звернення за співпрацю митників двох країн не відповідає.

За словами працівників ОДА краще було б звертатися в міністерство закордонних справ і вже те має співпрацювати з урядом Польщі, або ж є інші, грамотніші шляхи.
Але от депутати переконані, вони мають долучатися до життя області завжди. Навіть тоді коли їхні повноваження обмежені. Насамкінець засідання віце-консул з політичних питань зазначив, що передасть звернення далі. А коли звернення розглянуть – питання залишається відкритим.