Волиньгаз відключатиме цілі села, де є будинки, які заборгували великі суми за блакитне паливо. Йдеться про борги, розміром близько 50 тисяч гривень. В акціонерному товаристві кажуть, що винні переважно не бідні люди. Це − власники особняків у селах під Луцьком.

Практика відключення цілих населених пунктів вже є. Торік так боролися із боржниками в Городищі, Заборолі, Милушах Луцького району.
У постачальному підприємстві кажуть, що лише відключивши ціле село, є можливість потрапити до боржника, щоб включити його чи встановити вентиль. Лише потім вмикатимуть назад увесь населений пункт. На це піде днів п’ять. Для газовиків цей метод простіший, ніж чекати на всі судові процеси і стягнення від виконавчої служби із проникненням у помешкання за допомогою правоохоронців. Але юристи кажуть, що такі дії газопостачального підприємства − незаконні.

Юрист каже, що згідно із договорами, споживач має право подати до суду на постачальне підприємство та вимагати компенсацію. У Волиньгазі запевняють, що в морози села відключати від газу не будуть. А з настанням тепла − почнуть діяти. На сьогодні загальна заборгованість перед підприємством волинян-фізичних осіб − 250 мільйонів гривень.