Днями урядова міжвідомча комісія розподілила між областями кошти, які Україна отримала за “Кіотським протоколом”. Гроші надаються регіонам для проектів з екології та енергозбереження. Волинь залишилась без копійки, бо не надала жодного проекту на останній конкурс! Виявилось, необхідна документація ще збирається. Свої пропозиції не надала екологічна інспекція. Потім за них має проголосувати обласна рада.
“Кіотські” гроші були б не зайвими для вирішення екологічних проблем області. Досі залишається відкритим питання з відходами Ковельського ветсанзаводу. Вони хоч і в ємностях, проте небезпечні, бо не мають господаря. Виробничі потужності завода-банкрота мають передати на баланс Держпродспоживслужби. Ця структура – зволікає з процесом.
Торік обласна влада провела 24 наради з питань надзвичайних ситуацій в області, 18 з них – стосувалися Ковельського ветсанзаводу.
Щодо інших екологічних проблем в області, то цього року розпочнеться довгоочікуване будівництво каналізаційних мереж в районі Шацьких озер. На це заплановано виділити 25 мільйонів гривень. Із нових проблем – сморід над Луцьком через проблемну каналізацію в КнягИнинку та відстійники біля Жидичина.