У Волинській ОДА зреагували на проблему отруйної води у селі Бужани Горохівського району. Губернатор Олександр Савченко дав вказівку вивезти отруєний хімікатами ґрунт та провести повторні аналізи питної води. Також розповів, що про бужанську екологічну проблему дізнався не від начальника управління екології, а із сюжету 12-го каналу.
За словами губернатора, спеціалісти з лабораторії Держпродспоживслужби уже роблять повторні аналізи питної води. Забруднену землю будуть вивозити, і шар ґрунту ізолюють, аби отрута не потравляла в глибокі пласти землі, а звідти – у підземні води.
Рік тому у селі Бужани розкопали хімікати, які отруювали питну воду. Вживати її категорично заборонили. Проте, вже у жовтні провели повторні аналізи і заявили, що вода раптово очистилась. У квітні цього року 12 канал взяв проби питної води. За результатами незалежної експертизи у філії інституту охорони ґрунтів Волинської області, у зразках знайшли залишки хімікату симазин. Також виявилось, що зігнилі бочки з пестицидами досі лежать у землі, хоча керівник управління екології запевняв, що їх начебто звідти дістали та упакували.