Волинські медики запевняють, що сидіти по 10-12 годин на добу небезпечно.

Сидіння призводить до кісткової і м’язової дистрофії, серцевих хвороб, ожиріння, цукрового діабету та в цілому до загальної хворобливості, – йдеться на сторінці Волинського обласного центру здоров’я.

“Кожна людина, відпрацювавши свої щоденні 8-10 годин, хоче тільки одного — завалитися на диван, відкрити банку пива або газованої води та забутися. Парадокс в тому, що на роботі багато хто з нас нерухомо сидять, перебираючи папірці або дивлячись в екран, і коли ми приходимо додому, то ми знову починаємо сидіти. Виходить, що ми знаходимося в сидячому положенні більше 12 годин — набагато більше, ніж хоче цього наш організм”, – йдеться у повідомленні.

Медики назвали кілька проблем, до яких призводить тривале сидіння.

  • Проблеми з кровообігом

Наше тіло створене для того, щоб рухатися, а не сидіти. Анатомічна будова цей факт повністю доводить. У нашому тілі величезна кількість суглобів, скелетних м’язів. Наш вид зміг встати на ноги, обзавівся еластичною шкірою і масою інших особливостей, які дозволяють рухатися максимально вільно.

  • Виснаження м’язів

Які найбільш “ледачі” частини тіла під час сидіння? Сідниці і литки. Вони нічого не роблять, тільки змушують тіло повільно чахнути. Однак можна мінімізувати шкоду сидіння за робочим столом. Потрібно лише іноді вставати з крісла або стільця, щоб розім’яти ноги.

  • Схильність до повноти

Здавалося б, що це і так зрозуміло, але справа навіть не у відсутності фізичних навантажень, а в особливому ферменті, який працює гірше, якщо людина засиджується на одному місці багато годин. Цей фермент називається ліпопротеїнліпаза — він знаходиться на стінках наших судин і відповідає за розщеплення жирів, які переміщуються по нашій крові. Коли людина довго сидить, то переробка жиру в судинах йде набагато повільніше, що призводить до ожиріння.

  • Нервові клітини

Людям може здаватися, що сидіти легко і приємно, але для нервових клітин весь процес нагадує катування, адже неприродна поза провокує защемлення нервів, що може призвести до болю в усьому тілі. Спазми неминучі, якщо сидіти в одному положенні досить довго. Найчастіше ми відчуваємо їх в області плечей, низу спини і шиї.

  • Проблеми з хребтом

Вони величезні, тому що ніхто з нас насправді не вміє правильно сидіти. Найчастіше ми вигинаємо спину назад, а плечі нахиляємо вперед. Виходить якась неприродна дуга з хребта, що призводить до зносу міжхребцевих дисків, деградації хребетних зв’язок і суглобів, а також постійної напруги м’язів, які допомагають нам тримати хребет в похилому стані.

Коли людина сидить за столом неправильно (а саме так сидять зазвичай), то в неї з часом зменшується обсяг грудної клітки, що автоматично обмежує об’єм кисню, який надходить у кров. В результаті людина відчуває себе слабкою, дихати стає важче, а мозок починає працювати гірше

До всього іншого, через високий ризик розвитку хронічних хвороб у попереку. Хребці зміщуються вниз, сильно тиснуть один на одного, починають кришитись.