На волинській шахті “Бужанська” готуються до запуску потужної лави. Запасів вугілля у ній – приблизно 450 тисяч тонн. Таких об’ємів видобутку тут не було з часів запуску копальні. Попередні лави мали у 5-6 разів менші запаси – близько 70-80 тисяч тонн.

На шахті почали оновлювати обладнання. Наприкінці минулого року отримали прохідницький комбайн, який виконує підготовчі роботи. Стара техніка часто ламалася і на час ремонту видобуток припиняли.

Зараз на шахті «Бужанській» розпочали встановлювати нове кріплення – механізований комплекс КД-80.

Нове кріплення також є більш безпечним. Воно повністю перекриває покрівлю і зменшує травматизм.

Для порівняння, при старому кріпленні типу “Супутник” поверхня лави підтримується лише дерев’яними колодами, які розміщені на відстані близько метра одна від одної. Таке перекриття – набагато менш надійне, ніж те, яке зараз монтують на “Бужанській”.

Позитивні зміни відбуваються не лише в механічному парку. Шахтарям нарешті повністю погасили заборгованість із заробітної плати. Керівництво Державного підприємства «Волиньвугілля» каже: це стало можливим завдяки тому, що Міністерство вугільної промисловості дозволило волинським шахтам самостійно продавати вугілля.

Раніше видобуте забирало державне підприємство і постійно затримувало оплату. Відповідно, гірникам не було із чого платити за роботу.

На шахті №9 “Нововолинській” у лютому вперше за 5 років виконали план. Відповідно, шахтарі отримали не лише зарплату, але й премії.

Керівництво “Волиньвугілля” переконане: після запуску лави на “Бужанській»” більший заробіток буде і у працівників цієї шахти.