Священик Федір Шамайло у селі Скулин Ковельського району вирощує страусів.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

У господарстві священика Федора є все: кури, гуси, корови, коні, свині і навіть страуси. Міні-ферму він створював тридцять років. А її родзинкою стали найбільші птахи у світі – страуси. Їх священику подарували родичі, а привезли із заповідника “Асканія-Нова”.

“Я люблю тварин дуже, тому що мій тато працював ветеринаром – брав з собою на ферму, показував все, я за тваринами доглядав. З самого дитинства зародилася любов до тварин. Це моє хоббі”, – поділився священик.

Нині в господарстві отця Федора лише два страуси ему. Вони мешкають у нього вже двадцятий рік. А ще кілька років тому таких птахів було два десятки. Були і австралійські, й африканські птахи. Каже, цікаво не лише розводити їх, а й вивчати особливості їх існування.

“Страус має цінні кігті, з яких виготовляють спеціальний порошок для натирання дорогоцінних каменів. І страус у стегнах має багато сухожилля, із того сухожилля для операцій нитки виготовляють”, – розповів власник господарства.

За словами отця Федора, страуси – птахи невимогливі, їдять набагато менше, ніж коні чи корови. Годував їх здебільшого травою, січкою, буряком.

Страуси стали для чоловіка приємною розвагою та додатковим заробітком. Втім, більше розводити птахів не планує. Цікавились великими птахами священика не лише місцеві мешканці, а й люди з інших областей України. Отець Федір розповідає, що не раз приїжджали туристи, аби просто подивитись на волинських страусів та зробити з ними фото.