Дві діючі Нововолинські шахти мають заробляти на добудову нової –  десятої. Для цього “Волиньвугілля” повинні реорганізувати у волинське шахтоуправління. Саме тоді, за словами голови облдержадміністрації, спільно зароблені кошти можна ефективно розподіляти.
Нині волинські шахти неприбуткові. Видобуток вугілля за два роки знизився більш як вдвічі: із семисот тисяч до трьохсот тисяч тонн в рік. Лише за 11 місяців цього року волинські гірники недовиконали 60 тисяч тонн, а це за теперішніми цінами – мінус 130 мільйонів гривень до загального прибутку підприємства.

Як запевнив директор дев’ятої шахти Володимир Юрків, копальня при виконанні плану може мати рентабельність 40%. І зі всіма витратами здатна заробити сім мільйонів гривень. Восьма шахта “Бужанська” такими показниками похвалитися не може.

Для належної роботи вугільної галузі в області, шахти мають вийти хоча б на видобуток 2015 року, коли на гору підіймали 700 тонн твердого палива. За умови прибутковості та допомоги держави можна сподіватися на завершення добудови першої черги 10-ої шахти та запуску в дію першої лави. На це потрібно 600 мільйонів гривень. Далі, на зведення другої черги, копальня зароблятиме сама.