Коли інші області хизувались аграрною продукцією, волиняни на “Агро-2018” представили й технології. Гнідавський цукровий завод показав проект безвідходного виробництва. Відходи від цукроваріння тепер переробляють на біоетанол. В подальшому планують збудувати і біогазовий комплекс. Тут з барди та меляси виділятимуть біогаз. Його в свою чергу когенеративна установка перероблятиме на електроенергію, яку пропонують продавати лучанам за так званим “зеленим тарифом”. Залишки вже від цього виробництва використовуватимуть, як міндобриво.

Лучан й досі турбує питання смороду. Керівництво заводу запевняє, що зі свого боку проблему вже вирішили. Проте у планах ще будівництво очисних споруд, які повністю ліквідують неприємні запахи.
Повну реконструкцію заводу планують завершити до 2022 року. Можливо, й швидше, якщо будуть сприятливі ціни на цукор. Для збільшення прибутків вже розширили лінійку цукрів. А щодо біоетанолу, який є природним розчинником або замінником ацетону, вже укладаються контракти на продаж. Це теж дасть додаткові гроші для розбудови. За останні роки в підприємство інвестували понад 200 мільйонів гривень.