Волноваха — місто районного підпорядкування. Волноваха розташована на півдні Донецької області, місто є залізничним вузлом на лінії Маріуполь — Донецьк та Маріуполь — Запоріжжя.

Волноваха є містом-побратимом Луцька. 22 травня – знакова подія для обох міст. Цього дня у 2014 відбувся бій під Волновахою — напад сепаратистів на підрозділ Збройних сил України. У результаті нападу загинули військовослужбовці 51-ї окремої механізованої бригади.

З того часу вшановувати пам’ять загиблих військових з Волині до Волновахи приїздять їхні рідні, луцькі посадовці. Цьогоріч до Волновахи поїхав і журналіст 12 каналу Олександр Стернічук.

Волноваський район – фактично прифронтова територія. До Донецька – трохи більше 50 кілометрів, тому тут багато військових, переселенців, співробітників Служби безпеки України.

До війни у місті проживали близько 25 тисяч людей. Нині їх кількість збільшилася удвічі. Майже усі жителі розмовляють російською мовою, усі рекламні вивіски – також з російськими написами.

17 січня 2019 указом Президента України Петра Порошенка було створено військовоцивільну адміністрацію міста Волноваха. За словами заступника керівника ВЦА Ігоря Капрана, нині усі кошти, що  отримує район, ідуть на відновлення соціальної інфраструктури. За ці гроші  відновлюють зруйновані вибухами будинки, латають труби, будують школи та дитсадки.