Володимир, але вже не Волинський: Верховна Рада нарешті перейменувала місто. Спроби зробити це були ще у 90-их, але тоді рішення не підтримала місцева влада. Цьогоріч у жовтні і на місцевому, і на обласному рівнях за це проголосували і з відповідним проханням звернулися до парламенту.

Верховна Рада майже одноголосно підтримала перейменування. Серед тих, хто лобіював це питання у парламенті, – народний депутат України Ігор Гузь.

Вперше Володимир згадується в лiтописах 988 року, коли київський князь Володимир Великий підпорядкував собі місто Ладомир і нарік його своїм іменем. Цю назву місто носило впродовж дев’яти століть. Вже колишню частку “Волинський” додали, коли місто увійшло до складу Російської імперії. Зробили це для того, щоб відрізняти його від російського міста Володимир-на-Клязьмі. Ще влітку, коли питання перейменування вкотре підняли цього року, історик Петро Троневич запевнив: приставка “Волинський” – тільки неприємне нагадування про те, що місто було імперською колонією.

Місцеві депутати, активісти та історики довго дискутували щодо перейменування. Було і чимало противників. Втім, прихильників все ж було більше!

Міські урядники запевнили: перейменування не створить містянам додаткових клопотів: витрат зі зміною прописки чи переоформленням документів, де вказана адреса.