На Волині буде чотири райони. Саме стільки адміністративних одиниць погодив в проекті Мінрегіон. Нині документ скерований на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Про це пише decentralization.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проектним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Раніше в столичних владних коридорах хотіли залишити на Волині лише три райони: Володимир-Волинський, Луцький і Ковельський. Проте в області кардинально не погоджувалися із таким проектом. Наступним етапом перипетій нового розподілу області було те, що на роль районного центру претендували Маневичі. Проте цей населений пункт, попри вигідніше географічне розташування не має статусу міста.