Вже у понеділок, 23 березня, на Волинь мають доставити 1920 тестів для ПЦР-діагностики. Це дозволить проводити аналізи в місцевій лабораторії, а не відправляти їх у столицю. 

Про це під час брифінгу у Волинській обласній державній адміністрації розповіла заступниця голови ОДА Тетяна Щербак.

За її словами, очікується 1920 таких тестів.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк зазначив, що Волинь має також отримати 5800 експрес-тестів для попереднього визначення діагнозу.

“Цього мало, але це перша серйозна партія, яка дозволить нам ефективно працювати”, – наголосив Ващенюк.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПРО КОРОНАВІРУС В УКРАЇНІ

Зазначимо, станом на ранок 23 березня в Україні зареєстровано 73 випадки захорювання на коронавірус, троє людей померли. На Волині поки у жодного пацієнта діагноз не підтвердили, утім зараз очікують результати аналізів 11 людей.

«На сьогодні з підозрою на коронавірус в області 11 осіб. Загалом від початку епідемії було 26 підозр. Поки у жодного з пацієнтів діагноз не підтвердився. Чекаємо результати ще 11 осіб. У 2 з них були позитивні результати експрес-тесту. Наголошуємо, що підтвердити і заявити, що людина хвора, можна лише за результатами лабораторних досліджень за наявності РНК-вірусу COVID-19. Швидкі тести на дають точного результату», – зазначила Тетяна Щербак.

За її словами, поки медики не забезпечені усім необхідним. Область зібрала понад 140 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом

«Основною опорною лікарнею визначено Волинську обласну. Вона буде приймати найважчих хворих, але 19 закладів по області також підготовані і будуть приймати хворих по мірі необхідності», – повідомила Тетяна Щербак.