Уся Волинь звернулася до НАТО із проханням закрити над Україною повітряний простір від ворожих літаків та ракет. Офіційні листи очільникам держав та урядів, парламентів та народів держав-членів НАТО надіслали Волинська обласна та Луцька міська ради.

«Тисячі рад приймають таке рішення, просто засипають і уряди, і парламенти членів-країн НАТО, і генерального секретаря, роблячи таку масовану атаку», – сказав міський голова Ігор Поліщук.

Волиньрада своє звернення щодо закриття неба над Україною опублікувала у двох варіантах – українською та англійською. Окрім прохання закрити небо, обранці закликали країни НАТО надати Україні новітні системи ППО та ПРО.

Схоже звернення прийняли і луцькі депутати на онлайн-сесії.

«Закликаємо вас негайно закрити повітряний простір над Україною. Це єдиний варіант гарантувати безпеку мирним українцям, убезпечити нашу країну і світ від можливих екологічних та техногенних катастроф. Загиблі та поранені діти, жінки, зруйновані лікарні, школи, дитсадки, зруйнована інфраструктура міст, зруйновані підприємства – така ціна вашого зволікання», – зачитав звернення Ігор Поліщук.

Нагадаємо, попри бомбардування міст України російськими літаками та гелікоптерами, НАТО відмовилося вводити безпольотну зону над країною, мовляв, її введення призвело б до початку повномасштабної війни в Європі.

Президент України Володимир Зеленський рішення не закривати небо над Україною назвав самогіпнозом.

«Усі люди, які загинуть від цього дня, загинуть також і через вас, через вашу слабкість, через вашу роз’єднаність», – звернувся він до країн НАТО.