На кордоні України із Польщею нашим волонтерам передають тонни гуманітарної допомоги із громади Шпрендлінген-Генсінген з Німеччини. Далі вона надходить до Боратинської громади.

Із німецькими партнерами тут налагодили співпрацю ще близько року тому – працювали над питаннями енергозбереження. Втім, у перші дні війни урядники Шпрендлінген-Генсінгена запропонували допомогти у такій скрутній ситуації. Надіслали уже третій кількатонний вантаж.

«Ми дізналися, що вантажівка буде велика, то ще більше хочемо в неї завантажити: 30 ліжок, 30 матраців, постіль хочемо туди додати. Ми знаємо, що люди надають пожертву, працюємо багато з різними громадськими організаціями, інформуємо про це все», – розповів менеджер громади Шпрендлінген-Генсінген Андреасс Пффаф.

Надсилають те, що просять місцеві. У Боратинській громаді обліковують усе, що є і чого не вистачає. На складі в одному із сіл гуманітарну допомогу сортують.

Ольга Заботіна – волонтерка і вже двічі переселенка. У 2014-му вона поїхала із Донбасу.

«Тоді я зрозуміла, що у важкі часи дуже багато людей потребують допомоги», – каже волонтерка.

Тож нині тут усе обліковує і розподіляє тим, хто його потребує.

Ще частину речей, які приїдуть із Німеччини, – чайники, мікрохвильовки та іншу техніку – планують віддати у місцевий дитсадок. Тут готуються приймати переселенців.

«Нам завезли 25 ліжок дорослих, і є дитячі ліжечка. Будемо облаштовувати по групових кімнатах, спальнях», – зазначила директорка дитсадка Мирослава Єфімчук.

Переважна біьшість речей на складі – від німецьких партнерів, утім, це не єдина допомога, яку пропонують у громаді Шпрендлінген-Генсінген.

У себе в громаді німці вже прийняли понад дві сотні біженців із України. Їх забезпечують житлом і усім необхідним. Там долею українців переймаються навіть діти – в одній із початкових шкіл учні зібрали 4 тисячі євро, аби допомогти.

Окрім того, в планах німецького штату Шпрендлінген-Генсінген – відмовитися від російського газу. Наразі розмірковують, яким чином це зробити.