Рівень води у волинських річках водогосподарники моніторять щодня. Попереджають: ще буквально кількадесят сантиметрів і Прип’ять вийде на заплави. На сьогодні у зоні найвищої небезпеки підтоплень Ратнівщина і Любешівщина. Щоб відвести талі води, тут помпують уже на повну.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

“В нас працює на сьогодні в Ратнівському районі 4 насосних станції для того, щоб попередити затоплення, підтоплення. А в Любешівському – 10 насосних станцій. Поки що вони працюють на випередження. Я ж казав: коли починається вже підтоплення, тоді критична ситуація. На сьогодні ще такого нема. Але вони вже попереджають цю ситуацію”, – розповідає в.о. начальника регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук.

Серйозні підтоплення передбачають також у Ковельському та Камінь-Каширському районах.

Стир, запевняють фахівці, занепокоєння не викликає: запас до виходу з заплав – 80 сантиметрів, до підтоплення – понад метр. Та якщо потепління супроводжуватиметься рясними дощами – довкола Луцька ймовірна повінь зразка 2013 року. Тоді небезпека грозить жителям Рованців.

“Там побудувались люди. Поки було сухо, там було нормально. Зараз піднімуться рівні ґрунтових вод. Не виключено, що річка Стир вийде на заплаву, будуть звичайно проблеми”, – пояснює Ростислав Кравчук.

Найпевніше, намочать ноги і мешканці Підгайців. У Луцьку ж зонами повеневої небезпеки традиційно є Старе місто, район Омеляник, вулиці Чернишевського та Львівська.