У серпні цього року платники податків у зоні діяльності Волинської митниці перерахували до державної скарбниці 1 мільярд 789 мільйонів гривень митних платежів.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Микола Татарчук.

Це – на 4 відсотки більше, ніж за аналогічний період довоєнного року. Виконання доведеного орієнтовного показника становить 101,8 відсотка.

«Із квітня ми спостерігаємо стійку тенденцію, що бізнес відновлює свою роботу, і про це свідчить активне використання кордону. Але ми розуміємо показники інфляції і показники зміни курсу долара та євро, адже саме в цих валютах сплачуються митні платежі, тому зростання надходжень логічне і було б дивно, якби це не відбулось», – каже Микола Татарчук

Крім цього, на збільшення надходжень вплинуло і скасування пільг на митне оформлення імпортованих транспортних засобів. Зокрема, у серпні було здійснене митне оформлення всього 2636 легкових автомобілів. Однак зросли суми сплачених митних платежів при митному оформленні вантажних автомобілів, сільськогосподарських машин, промислового обладнання, електронних пристроїв, електричної апаратури.

Загалом у 2022 році станом на початок вересня Волинська митниця перерахувала до держбюджету майже 8,4  мільярда гривень.