На аукціоні у США виставили виготовлений на Луцькому автозаводі автомобіль.

Ідеться про авто моделі “ЛуАЗ-969 М”, стартова ціна якого – 9 тисяч доларів, пише Волинська газета.

Як відомо, цей повнопривідний автомобіль  випускався на Луцькому автомобільному заводі з 1979 до 1992 р. як модифікована версія попередньої серії – “ЛуАЗ-969 А”.

Від попередника відрізнявся оновленим дизайном та покращеними ходовими властивостями.  Щоправда, комфорт був на рівні “совдепії”, але його відсутність компенсувалася унікальною прохідністю машини та доступною ціною.

Тож у «лихі 90-ті», коли люди не могли купити фактично ніякої автівки, “Волинянки” (в народі – “бандерівки”) заполонили вулиці не лише рідного м. Луцька та Волині, але й користувалися підвищеним попитом в інших республіках. Особливо, де гірська місцевість. Мало того: під час першої російсько-чеченської війни солдати Президента Ічкерії Джохара Дудаєва масово використовували ці транспортні засоби, щоб упритул наблизитися до російської бронетехніки та знищити її протитанковими засобами.

Наступним у серію мав піти всюдихід «ЛуАЗ-1302», але попри його презентацію на найвищому рівні (під час візиту в м. Луцьк на ньому навіть поїздив тодішній Прем’єр-міністр України Віктор Ющенко, оглянула і його наступниця Юлія Тимошенко) ідея недорогої та всюдихідної машини наказала довго жити. Тож “Луцьке автоскладальний завод №1” Корпорації “Богдан Моторс” переключився на випуск інших транспортних засобів – в основному автобусів і тролейбусів.

І ось, як повідомили колеги з радіо “Мелодія”, в США проводиться незвичайний аукціон: продають “ЛуАЗ-969 М”. Стартова ціна – 9000 доларів США. Слід зазначити, що в Україні цю модель 1992 р. випуску можна купити за 2100 “зелених”.

Але дивуватися різницею цін не варто: за океаном люди заробляють набагато більше, та й “Бандерівка” там – це екзотика.

ЧИТАТИ ТАОЖ: 50 000 гривень на благодійність: 12 канал передав зібрані на день народження гроші для Центру іпотерапії. ФОТО