Ексдиректор володимир-волинської школи Ігор Подзізей збирається судитися з медиками, які розкрили журналістам лікарську таємницю. Чоловік хворіє на коронавірус і переконаний, що хтось із персоналу КП “Володимир-Волинське ТМО” розказав про його дігноз місцевому виданню. А те оприлюднило персональні дані пацієнта на своєму сайті.

Про це Ігор Подзізей розповів у коментарі 12 каналу.

Як  запідозрив хворобу?

Ігор Подзізей каже, що симптомів коронавірусу у нього не було – одного дня просто піднялася температура. Сімейна лікарка записала його на прийом, однак тестуватися на коронавірус не відправила.

“Тестують лише тих, в кого є симптоми: кашель, ускладнене дихання тощо. Висока температура тоді до таких симптомів не належала”, – пояснив чоловік.

Та він вирішив перестрахуватися й наполіг на перевірці. Спочатку провели експрес-тест, який показав негативний результат. Потім взяли аналізи для ПЛР-тесту, однак чекати на результати довелося 9 днів.

“Всі ці дні я провів удома. Я достатньо свідомий, щоб не наражати на небезпеку людей, хоч тоді діагноз ще не був підтверджений. За крайньої потреби вийти я користувався усіма засобами захисту”, – наголосив пацієнт.

Результати тесту виявилися позитивними.

Інформацію про хворобу оприлюднили вже наступного дня

Підтвердження діагнозу Ігор Подзізей отримав близько 21 години вечора. Каже, що в лікарні того дня його приймали, як і годиться за протоколом, з врахуванням усіх необхідних процедур.

А близько 11:00 наступного дня пацієнт виявив, що про його хворобу вже написали у ЗМІ. Таку інформацію (з прізвищем та ім’ям пацієнта) опублікувало інтернет-видання “Княжий град”.

“Знайомі подзвонили, сказали, що про мене написали в “Княжому граді”. Скинули посилання. Я на той момент ще нікому не встиг сказати про хворобу, знали лише лікарі. Я одаразу звернувся до медиків і пригрозив подати до суду. З виданням я зв’язатися не міг, бо не знайомий особисто з редакторкою. Але погроза лікарям спрацювала – прізвище з публікації прибрали”, – розповідає Ігор Подзізей.

Зараз публікація виглядає так:

 

Ігор Подзізей написав пост у фейсбуці, де обурюється вчинком редакторки сайту “Княжий град” Вікторії Махновської, яка оприлюднила його дані, а також діями в.о. головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Тетяни Ващук. Чоловік переконаний, що вона причетна до розголошення лікарської таємниці.

Також у дописі він показав, як виглядала публікація до редагування:

Ну ,що ж хочу розповісти свою історію. Бо це моя професія, в принципі. Крайнім часом все більше чув, що ніхто не має…

Gepostet von Ігор Подзізей am Montag, 18. Mai 2020

“Вікторія Махновська пише чергову “новину” уже, незважаючи ні на які принципи ні професійної, ні людської етики. Вона пише моє ім’я та прізвище, діагноз”, – обурюється Ігор Подзізей.

Що каже редакторка видання?

Вікторія Махновська пояснила, що вважала за необхідне опублікувати ім’я та прізвище, мовляв Ігор Подзізей публічна особа. Про це йдеться у її блозі на сайті “Княжий град”:

“Це інформація з підвищеною зацікавленістю, а отже і є суспільно важливою, оскільки інфікований має велике коло знайомих та є громадсько активним”.

Як коментують в медзакладі?

Ми намагалися почути позицію т.в.о. головного лікаря КП “Володимир-Волинське ТМО”, кілька разів телефували в приймальню, де нас постійно просили зачекати. Однак Тетяна Ващук так і не вийшла на зв’язок.