Вперше на Волині лікарі провели відкриту операцію на серці недоношеної дитини, аби врятувати її життя. Дівчинку оперували у перинатальному центрі.  Вага крихітки при народженні була усього 960 грамів. Через передчасні пологи у неї розвинулася патологія, тож без втручання лікарів шансу на здорове життя не було.

Усе минуло успішно і маленьку героїню вже бачили журналісти 12 каналу. 

Через недоношеність у дівчинки не встигла сформуватися серцево-судинна система.  ((

Дитині двічі проводили курси медикаментозного закриття протоки, але, на жаль, курси медикаментозної терапії виявилися невдалими”, – пояснила завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Тетяна Матева.

Через порушений кровообіг серце немовляти могло зупинитися кожної миті. Медики перинатального центру вирішили оперувати. Вперше – на відкритому серці.

Без закриття артеріальної протоки, на жаль, дитина би не мала шансів на здорове життя. Дане оперативне втручання було вперше проведено на території Волинського обласного перинатального центру”, – поділилася Тетяна Матева.

Операція тривала трохи більше години, волинським хірургам асистував столичний фахівець. Лікарі упевнені – життю маляти вже нічого не загрожує.  Дитину ще чекає ранній післяопераційний період. І ця дівчинка має всі шанси на здорове життя, – запевняють медики.