До зими залишається менше трьох тижнів, але грибний сезон на Волині – у розпалі. Завзяті грибники не перестають ділитися “трофеями” тихого полювання у фейсбуці. 

Працівники ДП Ківерцівське лісове господарство розповіли, де неподалік Луцька можна назбирати білих грибів та опеньків.

“Одразу відкриваємо таємницю: білих грибів найбільше у Ківерцівському лісництві, Ківерцівського району. Вони починають рости в травні або червні, а закінчуються пізньої осені – в жовтні-листопаді. Білі гриби ростуть як у хвойних, так і в листяних або змішаних лісах під такими деревами, як сосни, дуби, берези, граби, ялиці. Збирати білі грибів можна в місцях, вкритих мохом і лишайником, на піщаних та суглинних ґрунтах, але ці гриби рідко виростають на болотах і торфовищах”, – йдеться у повідомленні підприємства у фейсбуці.

А от опеньків найбільше у Сокиричівському лісництві, а саме в селі Хопнів. Ростуть такі гриби по всіх лісах і по вирубках, але не на землі, а на старих пеньках. Ростуть опеньки групами і щільними гніздами-скупченнями. Збирати їх легко і швидко, та й приємно.

“Білі гриби люблять всі, але нагадуємо одне з правил “лісового етикету”: не знищуйте неїстівні гриби, або ті, які не просто бажаєте класти до свого кошика. Для лісових мешканців вони є ліками та складовими раціону”, – зауважують лісівники.