З 1 червня за лісовими масивами області ведеться спостереження із залученням авіації. Ініціативу відновити таку практику у пожежонебезпечний період висловив начальник обласного управління Олександр Кватирко. На добровільній основі надавати такі послуги погодився пілот Олександр Шумський.  

Практика давно поширена у Європі та США. Власники приватних літаків, які мають відповідну ліцензію на польоти, не просто вдосконалюють свої навики, а водночас патрулюють лісові масиви. У випадку виявлення задимлення чи загоряння миттєво скидають координати лісівникам чи рятувальникам. Про це повідомляє прес-служба Волинського ОЛУМГ.

Оперативність виявлення під час пожежі – головна запорука успішної локалізації вогню з мінімальними наслідками.

“Давно захоплююся авіацією, маю ліцензію приватного пілота. Цього року, літаючи над лісами Житомирщини та Київщини – це якраз був період масштабних пожеж – зрозумів, наскільки жахливою є ситуація із вогнем, якої шкоди він завдає. Я побачив це на власні очі, тому був надзвичайно вражений”, – розповідає Олександр Шумський.

“Якось під час зустрічі з Олександром Михайловичем (начальник управління Олександр Кватирко, – авт.), ми розговорилися про це. Він розповів, що колись практика авіаспостереження у лісівників уже була, і це працювало досить ефективно. Так і вирішили відновити.  Не бачу взагалі нічого проблемного. Адже я здійснюю польоти, маю з собою засоби навігації, ми без проблем можемо злагоджено працювати із лісівниками у передачі інформації”, – наголосив пілот.

Олександр Шумський зазначає, що таким чином хоче допомогти лісівникам і заодно привернути увагу до авіації. Адже насправді в Україні цей напрямок потребує розвитку.

Як розповідає Олександр Шумський, видимість із літаків, якими він здійснює польоти, – в межах 50 кілометрів. Це означає, що одразу є можливість охопити значну територію. Жодне наземне спостереження не дає такої оглядовості. Особливо це ефективно і під час локалізації пожежі, коли треба оперативно визначити всі осередки загоряння. Наземним способом зробити це так швидко неможливо.

Авіапатрулювання лісів посилить ефективність застосування систем відоеспостерження, що працюють на базі держлісгоспів області. Таким чином волинські ліси будуть під постійним наглядом із повітря.