Медики Волинської обласної клінічної лікарні, які працюють з хворими на коронавірус, обурюються, що досі не мають 300% доплат. Уряд їх пообіцяв ще наприкінці березня.

Про це йдеться в сюжеті 12 каналу.

“Ні за квітень, ні за травень ніхто ніяких доплат не отримав. Ніхто нічого нікому не пояснює. Як вони будуть платитися: погодинно чи подобово? Дівчата отримали на 500-600 гривень більше, але це ж не 300 %”, – розповідає медбрат відділення реанімації Сергій Ковальчук.

Ці медики працюють в Боголюбах, де приймають найважчих хворих. Окрім медстер, лікарів, надбавку мають отримати працівники харчоблоку, санітари, ліфтери, аптекарі і не тільки. Загалом – 309 людей. Трохи більше десятка з них – зібралися біля першого корпусу обласної лікарні в Луцьку, аби отримати пояснення від керівництва.

“Завідуюча нічого нам не говорить. Вона сама нічого не знає, нічого не може нам сказати. Ми вирішили піти до головного лікаря, щоб він роз’яснив нам, сказав що до чого, – каже медбрат відділення реанімації Олександр Старчевський.

Першого хворого з коронавірусом госпіталізували в обласну лікарню 13 квітня. Тому медики очікували, що квітневі зарплати зростуть.

Очільник закладу пояснює, що спочатку потрібно оформити документи та виконати умови Національної служби здоров’я України.

“Для того, щоб отримати надбавки, ми повинні в екстренному порядку підписати з НСЗУ договір по лікуванню коронавірусу. Все, що від нас стосується, ми на НСЗУ подали, зараз вносимо правки по тих позиціях, які НСЗУ нам подає”, – пояснив директор КП “Волинська обласна клінічна лікарня” Олександр Дудар.

Працівників обласної лікарні запевнили, що доплата буде. Щоправда коли саме – невідомо. Порадили чекати.

Хоча в чотирнадцяти регіонах України їхні колеги вже отримали надбавки. За словами Президента, Волинь та деякі інші області ще й досі застрягли в бюрократичній тяганині.

Зокрема, у Волинській обласній державній адміністрації лише 14 травня відзвітували, що дадуть доплати працівникам лікарні у Боголюбах.

Нагадаємо, наприкінці березня медикам, які працюють з хворими на COVID-19 пообіцяли заплатити 300% окладу за роботу з пацієнтами.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: “Був шокований”, – Степанов про причини, через які медики досі не отримали 300% зарплати.