Бригади екстреної медичної допомоги області отримали шість спеціалізованих автомобілів.

10 лютого на базі Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася урочиста передача ключів від нових автомобілів придбаних за кошти НСЗУ, – пише пресслужба Волинської ОДА.

Аби привітати відділення екстреної медичної допомоги Волині, які отримали транспортні засоби та вручити ключі та документи на них до дійства долучилася заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

«Надання екстреної медичної допомоги – це, передусім, вчасне довезення пацієнта до спеціалістів. Адже часто бракує 2-ох хвилин, аби врятувати життя людини, – сказала Людмила Тимощук. – Нехай же нові автомобілі вам сприяють у вчасній та професійній допомозі. Ще раз вітаю вас, успіхів, здоров’я та ще більше нового транспорту швидкої медичної допомоги, щоб повністю замінити автомобільний парк».

Нагадаємо, що у зв’язку із Програмою медичних гарантій на рівні вторинної медичної допомоги, яка запрацювала 1 квітня 2020 року, заклади охорони здоров’я, що надають цю допомогу розпочали роботу за договорами з НСЗУ. Відповідно, підприємство «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» закупило 6 автомобілів марки Citroën Jumper типу С за кошти Національної служби здоров’я, які були виділені в межах пакету медичних послуг «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19».

Ціна одного такого транспортного засобу склала 2 млн 663 тис грн. Спеціалізовані автомобілі сьогодні отримали бригади екстреної медичної допомоги хворим на COVID-19 та їх транспортування в лікувальні заклади, а саме:

– 1 автомобіль – Нововолинське відділення ЕМД;

–1 автомобіль – Ковельське відділення ЕМД;

–2 автомобілі – відділення медицини катастроф;

– по 1 автомобілю – Луцькі міські відділення УМД №1 та №2.

«Отримати новий автомобіль – це завжди велике свято для нас. Тому що він буде слугувати для порятунку людського життя, а особливо в цей важкий час, коли в країні триває боротьба  із коронавірусною інфекцією. Цей автомобіль забезпечений усім обладнанням,  яке необхідне для порятунку життів пацієнтів», – зазначила завідувач Нововолинського відділення ЕМД Антоніна Терещук.

Окрім того, додатково ще 3 автомобілі екстреної медичної допомоги Citroën Jumper типу В передаються у Горохівське відділення ЕМД, Рожищенське ЕМД та Луцьке міське відділення ЕМД №2.

До слова, транспортні засоби обладнані сучасним медичним обладнанням, системою подачі кисню, апаратами штучної вентиляції легень, дефібриляторами, електрокардіографами, капнографами та засобами транспортування пацієнтів.