Народні обранці від Волині до парламенту України Степан Івахів, Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Ігор Гузь та В’ячеслав Рубльов вважають, що в області, після завершення другого етапу децентралізаційної реформи, повинно бути чотири райони (повіти), а не три – як це пропонує Мінрегіон.

Щоб Волинська область мала все ж таки чотири повіти, нардепи-«мажоритарники» надіслали на ім’я Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука відповідне звернення. У ньому вони висловили свою стурбованість питанням формування нового територіального устрою України, та, зокрема, Волинської області.

Про це йдеться у дописі на сторінці народної депутатки Ірини Констанкевич.

«Висловлюючи підтримку проведенню ефективної децентралізації, звертаємо Вашу увагу на необхідність створення укрупнення, до якого б увійшли північні райони Волинської області, що матиме позитивне значення для реалізації державної регіональної політики, розвитку місцевого самоврядування, здійснення виконавчої влади на місцях, забезпеченню надання громадянам України – жителям північної Волині гарантованого державою стандарту соціальних послуг. Адже, зважаючи на специфіку вказаної місцевості та існуючі у ній проблеми, територіальна віддаленість адміністративного центру може призвести до неможливості ефективно здійснювати на даній території отримання громадянами адміністративних, медичних соціальних та інших послуг. Важливо уникнути невідповідності існуючого стану речей у сфері адміністративно-територіального устрою задля побудови спроможної та дієвої системи місцевого самоврядування», – йдеться у депутатському запиті.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині хочуть залишити лише три райони. Опублікували карту поділу. ФОТО

Депутати просять Прем’єр-міністра врахувати необхідність укрупнення районів на основі територіальних громад, створити не менше чотирьох районів (повітів) із центром в одному із районів північної Волині.