Федерація профспілок Волинської області  виступила проти нового трудового кодексу, який хочуть запровадити в Україні цьогоріч.

На  заході у Луцьку, який організували на підтримку Резолюції Всеукраїнського профспілкового віче та відкликання з Верховної Ради законопроектів, що стосують трудового законодавства, зібарлися  понад 300 представників волинських профспілок та працівників.

Учасники віче  планують прийняти резолюцію, в якій проситимуть не приймати новий трудовий кодекс у попередньо запропонованій редакції.

Також запевняють, що аналогічні зібрання сьогодні відбуваються в багатьох містах України.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

Зазначимо, Міжнародна конфедерація профспілок (ITUC) вважає, що проєкт закону про працю позбавить працівників правового захисту, а профспілок – спроможності їх захищати. Про це заявляє прес-служба конфедерації, – пише Економічна правда.

Конфедерація профспілок вважає, що результатом прийняття проєкту закону стане:

1. Спрощене звільнення працівників у будь-який момент за бажанням роботодавця.

2. Короткострокові індивідуальні трудові договори; договори з нефіксованим робочим часом.

3. Понаднормова робота стане нормою і оплачуватиметься в 5 разів нижче, ніж раніше.

4. Скасування деяких соціальних гарантій працівникам та зниження захисту матерів з малими дітьми, що ще більше полегшує їх звільнення;

5. Переведення працівника на інше робоче місце без його згоди.

6. Фактична ліквідація профспілок.

Повідомляється, що законопроєкт був прийнятий без консультацій з профспілками, та складається всього з 99 статей, щоб він міг мати в парламенті обмежений розгляд.