Те, що українські захисники бачать і переживають на війні, важко забути, навіть повернувшись додому на мирні території. Життя не буде таким, як раніше, і для тих, чиї рідні на війні загинули. Вже 18 рік поспіль цим людям допомагає адаптуватися у соціумі, оздоровитися психологічно і відкрити власну справу проект “Норвегія – Україна”. Також пропонують перепідготовку, підтримку, як освітню, так і фінансову. Навчання відбувається за кошт Міністерства закордонних справ Норвегії. 

Над соціальною адаптацією працює “Центр громадської освіти”. А за навчальну складову відповідають викладачі Волинського Національного Університету. Співпрацюють з норвезьким партнером університетом Норд вже восьмий рік.

Усього беруть участь в проекті 16 українських університетів. Цьому безмежно раді представники Норвегії, які прибули до Луцька, аби привітати учасників. Перший секретар Королівського Посольства Норвегії в Києві сподівається, що учасники почерпнули максимум з цього проекту. А ще розповідає: проблема адаптації і перепідготовки близька і для їхньої країни. До того ж, важливий акцент роблять на психологічній підтримці.

Курси перепідготовки та соціальної адаптації започатковано у 25 містах країни. Шанс на нове професійне і суспільне життя вже отримали тисяч людей. Серед яких – військовослужбовці та їхні родини.