2 нові світові рекорди – це передвеликодній дарунок “волинського Фаберже” Анатолія Бойка Україні. Про досягнення офіційно оголосила керівниця національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова у Володимирі-Волинському. Кількість отворів у шкаралупі курячого яйця перевищила 33 тисячі, а в гусячому їх майже 53 тисячі. Дірочки поєднані у візерунки, які відтворюють дух минулої і сучасної України.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Це не просто мереживо з отворів. У кожному такому яйці зашифрована окрема історія і глибокий сакральний зміст, а ще особисте послання з автографом – розповідає майстер Анатолій Бойко, знаний, як “волинський Фаберже”.

“Під лупою, спеціальною лупою, кожну дірку треба було дивитися, щоб правильно поставити свердло на одну дірку, щоб не заїхати на іншу дірку або не пересвердлити край іншої. Це кожну дірочку треба було приміряти”, – ділиться майстер.

Неймовірне терпіння, надзвичайна точність, філігранна делікатність, а ще інструменти, товщиною у кілька десятих і навіть сотих міліметра. З їх допомогою звичайна яєчна шкаралупа перетворюється на шедевральний мистецький витвір.

Роботи “волинського Фаберже” є у приватних колекціях багатьох країн. А відтепер про майстра дізнається і цілий світ. Він встановив одразу два світових рекорди, лишивши далеко позаду попереднього рекордсмена з Боснії з чотирнадцятьма тисячами отворів на одному яйці. У Анатолія Бойка їх понад 33 тисячі на курячому і майже 53 тисячі – на гусячому яйці.

Аби лишень полічити отвори, координаторам Національного реєстру рекордів України знадобилося більше тижня.

Процедура реєстрації у Книзі рекордів Гіннеса займе до півроку, кажуть координатори. Тим часом двічі світовий рекордсмен готується перевершити сам себе.

“У мене є підрахунки, якщо я дістану надпотужні свердла тонші, то у гусячому яйці цілком реально висвердлити 80 тисяч дірок.