З 22 липня у вірусологічній лабораторії  ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» усі охочі можуть здати ПЛР та ІФА-тести на COVID-19.

Установа розташована на проспекті Волі, 55.

ПЛР –тест показує наявність або відсутність в організмі людини РНК вірусу.  Він може виявити у захворілого  коронавірус в перші дні зараження. Проводять  ПЛР-тестування шляхом забору  зразків з верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта. Такий тест визначає, чи є у пацієнта інфекція в даний час.

Оформлення документації здійснюється фахівцями обласного лабораторного центру за вказаною адресою щоденно, крім вихідних днів,  з 8.30 до 17.00 год, перерва на обід з 13.00 до 14.00. Телефон: 033 275 77 80.

Вартість одного дослідження на визначення коронавірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР – 976,82 грн, забір матеріалу — 91,85 грн.

Результат дослідження  видається наступного дня  замовнику, або на вказану електронну адресу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 46 хворих за добу: де на Волині виявили нові випадки коронавірусу

Рекомендації перед здачею аналізу:

  • За 3-4 години не вживати їжу, не пити, не чистити зуби, не полоскати горло, не вживати жувальну гумку, не курити;
  • За 6 годин до забору матеріалу не використовувати лікарські засоби для зрошення ротоглотки та препарати для розсмоктування;
  • Безпосередньо перед взяттям матеріалу не використовувати пастилки для освіження дихання.

Можна також перевірити наявність у себе титру захисних антитіл – імуноглобулінів М та G (тобто набутого імунітету) до коронавірусу методом ІФА. Біологічним матеріалом для дослідження є кров. Вартість одного дослідження  методом ІФА – 157,72 грн. Забір матеріалу  проводиться в найближчій  поліклініці, або в будь-якому іншому медичному закладі. Результат дослідження видаємо замовнику, або на вказану електронну адресу.

Проте необхідно знати, що результат ІФА – дослідження не є підставою для  дострокового припинення самоізоляції.