Волинський лікар розповів, чим небезпечна аритмія серця. ВІДЕО
Хоч аритмія серця є проблемою, яка на початку нічим себе не проявляє, та згодом вона може викликати серйозні ускладнення, зокрема такі як ішемічний інсульт.
Про те, що таке аритмія, як її можна виявити та чим вона загрожує, у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 15 листопада розповів завідувач відділення аритмології Волинської обласної клінічної лікарні Ігор Біскуп.
Що таке аритмія
За його словами, аритмія – це порушення діяльності серця, пов’язане з нерегулярністю його скорочень. Воно проявляється тим, що пульс стає пришвидшеним або повільним. Щодо того, який ритм серця є нормальним, лікар каже, що це поняття дуже відносне.
«Норма – дуже умовне поняття для частоти. Вона залежить від стану людини, її віку, тренованості. Параметри норми дуже розширені. Як мінімум, це від 50 до 80-90 ударів у спокої. Це середня частота, яку ми можемо вважати приблизною нормою. Проте молоді спортсмени можуть мати частоту 40-45, яка вночі може спускатися навіть до 35. І таке явище не потрібно лікувати», – наголосив лікар.
Як виявити аритмію
За його словами виявити аритмію, помірявши пульс рукою чи пульсоксиметром, не завжди вдається. Найпростіше – зробити кардіограму.
«Не завжди, помірявши пульс чи пульсоксиметром, чи рукою на променевій артерії, ми отримуємо адекватні результати. Тому що при появі фібриляції передсердь, або миготливої аритмії, частота можлива в межах норми, але серце при цьому б’ється хаотично, неритмічно. У пульсоксиметрах велика похибка, тому що вони реагують на пульсову хвилю, і за умови, коли робота серця ритмічна, від 40 до 140-150, пульсоксиметр дасть правильну, коректну частоту. Якщо у пацієнта є миготлива аритмія або екстрасистолія, тобто позачергове скорочення серця, яке йде зразу за нормальним скороченням, пульсова хвиля не встигає утворитися або вона буде менша – пульсоксиметр її не порахує. Були випадки, коли пацієнт приходить із частотою 70-75, де кожне друге скорочення – екстрасистолія, а пульсоксиметр показує 35-36», – пояснив Ігор Біскуп.
Коли ж кардіограму зробити під час цього порушення, вона стовідсотково його підтвердить, запевняє він.
Які причини аритмії
Щодо причин аритмії, то вони є вроджені й набуті. Теорію про різні радіохвилі, радіочастоти, якими дехто пояснює проблеми у роботі серця, лікар назвав страшилкою, яка не має жодного підґрунтя.
«Окрім вроджених причин, на першому місці – поступовий віковий розвиток кардіосклерозу. Тобто провідна система серця з часом старіє. На жаль, аритмії часто не болять, і тому люди інколи звертаються дуже пізно. Адже це не є коронарні хвороби, ішемічна хвороба, інфаркт, які болять, і людина в перші хвилини чи години може звернутися по допомогу. Цей кардіосклероз – це поступове старіння кардіосистеми», – каже медик.
Також спричинити аритмію, з його слів, можуть перенесені запальні процеси, тобто міокардити. А останнім часом є випадки постковідних міокардитів, які супроводжуються порушенням ритму, розповів завідувач відділення.
Чим загрожує аритмія
Аритмія небезпечна, якщо її виявити пізно, стверджує він.
«При аритмії страждає насосна функція серця. Головний мозок – орган, дуже чутливий до гіпоксії, тобто до зниження надходження кисню. При тривалих формах аритмії, особливо з високою частотою, страждає структура серця. Воно поступово збільшується, розтягується, камери перестають ефективно скорочуватися, з’являються структурні зміни, які називаються кардіомегалія або дилатація камер серця. Серцевий викид падає, з’являється відносна недостатність клапанів… Як результат – легенева гіпертензія. Тобто якщо аритмія задавнена і нелікована, вона поступово впливає на всі органи і в першу чергу на серцево-судинну систему», – наголошує медик.
«Якщо ми говоримо про істинну аритмію, або фібриляцію передсердь, або миготливу аритмію, яка може бути з нормальною, низькою і високою частотою, то там головним фактором, який дуже негативно впливає, є не тільки дискомфорт, не тільки відчуття бардаку в серці, а поява тромбоемболічних ускладнень. Тобто внутрішньосерцево утворюються пристінкові тромби, які періодично відриваються і летять, на жаль, в голову. Це вже ішемічний інсульт. Тому тут доцільний прийом препаратів, які дозовано, чітко розріджують кров. Це не стосується власне перебігу аритмії, але стосується найбільш грізних ускладнень при фібриляції передсердь», – зазначив Ігор Біскуп.
Останні публікації
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему
- Плануєте вихідні у Львові? Топ місць, які варто побачити
- ЧИМ ГАТИЛИ РОСІЯНИ ПО ЛУЦЬКУ, ЯКЕ ПОВІТРЯ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ, СТАН ПОСТРАЖДАЛИХ. Новини, вечір 26 серпня
- Нічого собі ранок! Луцьк оговтується після вибухів
- Традиції пов’язані з рушниками – що цінували наші предки
- Як у Луцьку валили Леніна і штурмом виганяли з собору московських попів
- 20 років тому збудували та запустили четвертий енергоблок РАЕС: як це було
- СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ НА ВОДОКАНАЛІ, ЗНАЙШЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ, РЕЙД ІЗ РИБПАТРУЛЕМ. Новини, вечір 22 серпня
- Як рибпатруль вчить і карає порушників. РЕПОРТАЖ
- Луцьк перший в Україні поставив на комунальне підприємство сонячні станції
- 709 гектарів землі повернули у державну власність на Волині і Рівненщині
- Змагалися за звання кращого: на Рівненській АЕС провели конкурси профмайстерності
- ПЛАЗУН ПІД БУДИНКОМ, ПІДПАЛИЛИ ХЛІВ З КОНЕМ, ЛІКАРКА СУДИТЬСЯ ЗА РОБОТУ. Новини, вечір 21 серпня
- Вдруге воює з росіянами: історія грузина із 100 бригади
- Велодоріжки Луцька: звідки і куди
- Топ-5 найкращих захисних аксесуарів для екрана вашого телефону
- СТАРТ НА ЗАБОРОНУ УПЦ МП, НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ ЛЮДИНУ, ВЕЛОРУХ У ЛУЦЬКУ. НОВИНИ, вечір 20 серпня
- У Луцьку виступатиме Лазановський: як потрапити