Офіційно Волинський обласний музично-драматичний театр створили у 39-ому році, проте його історія має набагато глибше коріння.

Директор Анатолій Глива розповідає: науковці уже дослідили театральне життя Волині в дорадянські часи. І цілком ймовірно, що незабаром виникне питання про те, щоб перенести офіційну дату створення волинського театру на більш ранній період. Приміром, на 28 вересня 1928-го року. Саме у цей день зіграв першу виставу театр Миколи Певного.

А поки обласний музично-драматичний театр у Луцьку живе звичними клопатами: готують чергову прем’єру, шиють нові костюми, проводять репетиції.

Уже наприкінці березня репертуар волинського театру поповниться новою виставою – драмою шведського драматурга Августа Стріндберга «Фрекен Жулі».

Наразі в репертуарі Волинського академічного театру – 25 вистав, які грають на головній сцені і 8 – на камерній. До ювілейного, 80-того сезону, підготували прем’єру за п’єсою волинського драматурга і журналіста Олега Потурая. В її основі – розповідь про події у Лучеську 1430 року, напередодні так званої Луцької війни. Черговий показ цієї вистави відбудеться 1 березня.