Школярі зі Зимнівської громади відвідали Факультет Філології і Журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Учні Зимнівського ліцею завітали до корпусу з профорієнтаційною екскурсією. Адже цьогоріч перейшли в 11-ий клас і вже роздумують над своїм майбутнім. Точніше, обирають виш і спеціальність.

«Я зараз закінчила десятий клас. Планую вступати в СНУ, це і престижно, і недалеко від дому. У вас класно на факультеті і це корисно для нас, тим більше, що ми вивчаємо українську мову поглиблено», – розповідає Христина Борій.

На ФФтаЖі (так називають факультет в університеті) учні вперше. Спершу вони разом зі своїми наставниками і кандидаткою філологічних наук, викладачкою Іриною Левчук розмістились на другому поверсі університету. Це місце особливо сподобалось і запам’яталось школярам, адже тут студенти облаштували коворкінг-центр.

«Це дуже круто, що в університеті є таке місце. Дуже гарно і стильно. Можна спокійно відволіктись від навчання, або й повчити тут щось, чи пару провести тут (сміється)», – каже Дмитро Головенко.

Знайомство з факультетом учні розпочали із практичного завдання – виправляли помилки у словосполученнях. Таку ідею запропонувала викладачка Ірина Левчук. Над помилками думали не лише школярі, а й їхні вчителі.

Усі відповіли правильно. Тож перший факультетський міні-іспит вони склали. Така атмосфера потішила класну керівницю дітей Світлану Дружук.

«Мені приємно, що їх оточили дуже великою увагою, що ми знайшли підтримку і в особі декана Юрія Васильовича, й Ірина Петрівна дуже гарно спілкується з дітьми. Вони подолали отой стрес, пройшли роль студентів і я бачу, що їм це подобається. Сподіваюся, що результат із цієї зустрічі все-таки буде і хтось опиниться тут,  на студентській лаві», – ділиться вчителька.

Світлана Дружук додає, що зі Східноєвропейським національним університетом зимнівська школа співпрацює уже кілька років. Втім, на факультеті Філології та Журналістики діти ще не були.

Також вона додає, що її особливо приємно тут бути, адже це її альма-матер.

«Це дуже давній факультет, з давніми традиціями, з гарним викладацьким складом. Цей факультет, який не може оминути жоден абітурієнт, оскільки українська мова, українська література обов’язкові предмети на ЗНО. Тож це візит – це не тільки враження, а й нові знання»

Після невеликого практичного завдання учні продовжили свою подорож коридорами закладу. Діти помітили, що ознайомитись із факультетом можна і без розмов про нього. На стінах вишу чимало інформації про викладачів, студентів, їхні досягнення та звичайні будні.

Втім, найцікавіше було попереду. У зимнівських школярів була унікальна нагода – побувати в кабінеті декана Юрія Громика і навіть сфотографуватись в його кріслі.

До екскурсії долучився і сам Юрій Громик. Він розповів майбутнім студентам про основні магістральні напрямки – філологію та журналістику, що є на факультеті, можливості для студентів тощо.

«У нас на факультеті цікаве те, що студенти можуть вивчати кілька іноземних мов на всіх спеціальностях. Люди можуть всесторонньо розвиватись, брати участь у культурних і наукових заходах. В нас їх тут дуже багато, що не день – то щось відбувається. До нас часто приїжджають письменники, активісти, відомі люди. Наші студенти подорожують і мають додаткові стипендії, навіть, з Австралії», – ділиться декан ФФтаЖу Юрій Громик.

Також декан розповів, що цього року на факультеті вперше роблять набір на нову спеціальність «Журналістика і міжкультурна комунікація». На цьому курсі готуватимуть журналістів зі знанням двох мов: англійської та польської. Випускники цієї спеціальності зможуть працювати не лише в українському інформаційному просторі, а й за межами країни.

«Всі сьогодні йдуть у Європу, тому й ми не відстаємо. Я вважаю, що найцікавіша в нашому університеті і найцікавіша в Україні спеціальність, з якою можна пов’язати своє життя, – це звичайно журналістика. В нашому варіанті – «Журналістика і міжкультурна комунікація», – розповів Юрій Громик.

По завершенню екскурсії, Савецька Мар’яна поділилася враженнями:

«Цей факультет приємно вразив мене, можливо, я і вступлю сюди. Мені подобається щось пов’язане з мовою, історією. А тут дуже зацікавила бесіда з деканом. Він щиро спілкується з всіма студентами і хоче для них лише найкращого. Я думаю він дослухається до думки кожного».

Разом із викладачами та вчителями учні переглянули ролик про ФФтаЖ, який підготували самі студенти. А закінчили екскурсію у музеї Лесі Українки та спільним фотографуванням.

Марія ВАВРИНЮК