Державна екологічна інспекція Волині спільно з правоохоронними органами та державною лісовою охороною розпочала операцію «Новорічна ялинка».

Про це йдеться на сайті Державної екологічної інспекції у Волинській області.

Державна екологічна інспекція у Волинській області попереджає – за незаконну порубку і пошкодження хвойних дерев, їх перевезення, зберігання, а також за порушення порядку реалізації новорічних ялинок наступає адміністративна відповідальність, а в окремих випадках – кримінальна.

За незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення на порушників чекає адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 510 до 1020 гривень – на громадян і від 2550 до 5100 гривень – на посадових осіб.

Окрім штрафних санкцій порушник має відшкодувати завдану шкоду, розмір якої за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев в грудні – січні збільшено в 3 рази, а в населених пунктах в 4 рази.

Згідно статті 246 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 20 тис. грн., або при здійсненні правопорушення у заповідниках, на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду та в інших особливо охоронюваних лісах.

Державна екологічна інспекція у Волинській області звертається до громадян із проханням, у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації  повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номером (0332) 72-33-96.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Луцьку ДСНСники врятували з крижаної води двох лебедів. ФОТО