Деякі жителі Луцька  помітили, що  газ у їх побутових приладах став незвичного кольору: з жовтим, або, навіть, і з червоним відтінком.  Зазначають, що такі зміни можливі через те, що газ зберігають у підземних сховищах, звідки він виходить вологим.

Про це розповів комерційний директор АТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз, – пише Конкурент.

«За якість газу завжди відповідає держава. За це відповідає тільки НАК «Нафтогаз», – відповів комерційний директор АТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

Також чоловік розказав, що газ зберігається у підземних сховищах, звідки виходить вологий. Звідси і жовтий колір горіння.

«Наша держава мало приділяє уваги, щоб газ очищався та продавався без домішок. Але присутність вологи не впливає на облік газу», – заспокоїв Андрій Карпомиз.

Зазначимо, раніше газовики повідомляли, що колір вогню в газовій конфорці свідчить тільки про правильне або неправильне  згоряння природного газу.

“Якщо полум’я має однорідний блакитний колір, то природний газ згорає повністю, виділяючи при цьому максимальне тепло. Якщо вогонь жовтого, червоного або якого-небудь іншого кольору, відмінного від блакитного, значить, до пальника надходить недостатня кількість повітря. Відповідно, при цьому виділяється менше тепла”, – йдеться у повідомленні.

Порада:

Правила безпечного та заощадливого користування газу у побуті інформують про те, що перш, ніж увімкнути газовий прилад  –  потрібно збільшити доступ кисню у помешкання. Щонайменше – відкрити кватирку. На жаль, у опалювальний період, споживачі природного газу часто нехтують цим надважливим правилом, аби «зберегти тепло у оселі». Проте, не зважаючи на пору року за вікном,  збільшувати доступ кисню – необхідно з причин власної безпеки. Адже продукт згоряння природного газу – чадний газ, який шкодить здоров’ю і навіть несе загрозу життю.