Волинянка розповіла, як у Китаї борються з коронавірусом
Волинянака Іванна Ворошилюк, яка зараз живе і працює музиканткою у Китаї, розповіла про те, як там борються із поширенням коронавірусу.
Поки українці панікують щодо гіпотетичної появи коронавірусу на теренах країни, на батьківщині цього захворювання методично і ретельно дбають як про тих, хто захворів, так і про тих, кого потрібно вберегти від хвороби. Аби контролювати її поширення, застосовують не лише медичні, а й технологічні розробки, а статистика, яку оприлюднюють щодня, діє на мешканців країни заспокійливо, адже динаміка одужання – позитивна, – пише Слово Правди.
Мешкає зараз Іванка у місті, що на південному заході країни. Ухань, звідки почалося поширення вірусу, знаходиться ближче до центру Китаю. «У нашому місті набагато менше підтверджених випадків коронавірусу, – 184. – розповідає Іванка. – З тих, хто захворів, двоє осіб померло, але 115 уже одужало. Тож ситуація доволі нормальна і нападів паніки не провокує».
Коли епідемія набирала силу, Іванна Ворошилюк була у Камбоджі. Там підхопила вірус – зовсім інший, але теж малоприємний. Розповідає, що після повернення у Китай її вразили чіткість реакції і швидкість виявлення вірусу, запобігання хвороби і боротьби з нею. Так, кожен пасажир при прильоті чи вильоті з країни заповнює форму, де під страхом кримінальної відповідальності повинен вказати правду про стан свого здоров’я. При проходженні контролю заміряють температуру.
“Оскільки я мала кашель, то у мене просто в аеропорту взяли аналізи на коронавірус і лихоманку денге, – розповідає Іванка. – Протягом двох днів результати були б готові – бінго! Фаховість головного лікаря просто вразила. Він виявився не лише чудовим професіоналом, а й дуже фаховим психологом”.
Зокрема, медик у аеропорту заспокоїв її, мовляв – не переживайте, так, ви зараз тут, ми беремо аналізи, але це нічого страшного, тому що люди, у яких насправді підозра на короновірус, знаходяться зовсім в іншому місці і до них застосовують зовсім інші заходи безпеки. “Не знаю, наскільки це була правда, чи мені це сказали для заспокоєння, але коли нічого небезпечного дійсно немає, всі поводяться дуже спокійно”, – зауважує Іванка.
Контролюють ситуацію не лише в аеропортах. При вході до кожного житлового комплексу, супермаркету, паркінгу, лікарні, взагалі, на будь-якому вході-виході до закладів, функціонування яких не припинено (бо багато локацій для проведення дозвілля перекрито – парки, туристичні місця, прибережні зони), встановлено оригінальний QR-код, при скануванні якого телефон вноситься у загальну базу даних. Таким чином контролюється пересування кожної людини, щоб у разі виявлення вірусу бачити маршрут носія і людей, які були поблизу й мали ймовірність інфікуватись. Також за допомогою спеціального мобільного застосунка можна дізнатися, на якій відстані від тебе знаходяться найближчі хворі – і уникати тих місць чи районів. Це дає відчуття контролю над ситуацією.
“Завдяки усім цим заходам не почуваєшся безнадійно приреченим. Ти відчуваєш, що зі своєї сторони можеш робити оце, оце й оце: зісканувати код, одягнути маску, оминати небезпечні місця, не тусуватися з невідомими людьми у незрозумілих локаціях, не подорожувати, особливо по Китаю. У ситуації підвищеної небезпеки це елементарно, як особиста гігієна”, – пояснює Іванка.
У місцях загального користування постійно проводять дезинфекцію. “Якось мені довелося досить довго вирішувати справи в банку, за цей час кілька разів виходила і поверталася до приміщення. І щоразу стілець, на якому перед тим сиділа, був продезинфікований. Така практика – повсюдна”, – ділиться спостереженнями наша землячка.
Чи справді епідемія короновірусу у Китаї схожа на апокаліпсис, коли люди падають буквально на ходу? В Ухані, на початку епідемії, коли ще ніхто не знав, що відбувається, дійсно траплялися такі випадки, каже Іванна Ворошилюк. Але зараз медичні служби працюють злагоджено, чітко, інфікованих осіб виявляють і одразу надають їм допомогу.
“У людей певне відчуття контролю над ситуацією, вони бачать чітку статистику, яка оновлюється щодня, доступна всюди і не є аж такою страшною. Щодня кількість тих, хто одужав після хвороби, збільшується”, – зауважує дівчина.
– Медики жартували, що цей вірус – расист, сексист і ейджист, – зауважує Іванка. – І справді, статистика свідчила, що він «любить» переважно азіатів чоловічої статі і більш похилого віку, зокрема тих, які і так мають якісь хронічні хвороби в анамнезі, тобто їхній імунній системі просто важче боротися з цією недугою. Але після того, як вірус вийшов за межі Китаю, зокрема, добрався до Італії, стало зрозуміло, що ризикують усі.
“Я гадаю, що панікувати не варто, а от максимально дбати про свою безпеку таки потрібно. Країнам, до яких дістався вірус, варто переймати досвід Китаю в плані контролю і превентивних заходів. Він дає позитивні плоди: скажімо, за 24 лютого не зареєстровано жодного нового випадку захворювання, а з 25 лютого шість провінцій Китаю перевели на нижчий рівень епідеміологічної небезпеки. По суті, найвищим він лишається лише в Ухані. Дуже сподіваюся, що Україну ця загроза повністю омине, головне – пильнувати, не піддаватися паніці і зберігати людяність”, – каже дівчина.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Рівному госпіталізували жінку з підозрою на коронавірус
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Новини, вечір 26 травня: Луцьк попрощався з Героєм, зупинки по-новому у Ковелі, побив до напівсмерті
- До Луцька на інвалідному візку, колишня сепаратистка та гіркі втрати війни | Волинський тиждень
- Автомобіль від атомників виконуватиме бойові завдання на Харківщині. Відео
- П’ять причин видалити зубний камінь
- Де на Волині можна купити якісні сонцезахисні засоби
- Новини, вечір 25 травня: з полону повернули волинян, перекриють проспект Волі, обережно – сонце!
- У Луцьку вже купаються і засмагають: як уберегти шкіру. Відео
- Ковельський ансамбль танцю «Барвінок» відзначає «золотий» ювілей
- Рівненська АЕС масштабно святкуватиме 50-річчя. Відео
- Новини, вечір 24 травня: історія колишньої сепаратистки, погоня за 58-річним, п’яний викрадач авто
- Переселенка з Донбасу боїться побачити в армії РФ свого сина. Відео
- Боротьба з УПЦ МП, орден від Епіфанія та міжнародне партнерство Волині. Андрій Бокоч | Актуально
- Робота для студентів у Луцьку: ТОП-5 варіантів
- Бійці з Волині прикрасили дитячими малюнками бойову позицію на сході
- Як купити житло, якщо мало грошей | Рієлтор радить
- Новини, вечір 23 травня: журналістка пішла в морську піхоту, працював на ворогів, прощання з Героєм
- Луцьк попрощався з Героєм Ігорем Козачуком, який своїм тілом прикрив побратимів
- У Луцьку відбудеться форум «Ти – жінка»
- До Луцька – на інвалідному візку: історія особливого переселенця
- Новини, вечір 22 травня: до Луцька на візку, хабарниця з військкомату, 700 тисяч «нареченому»
- У Луцьку вшанували розстріляних під Волновахою 2014 року воїнів з Волині
- Болить спина. Куди звернутися по допомогу
- Катерина Петрашек готує разом із «Там Там»
- У Луцьку попрощалися з Героєм Михайлом Пугачем. Відео
- Як пропаганда змінює волинян, які виїхали у Білорусь, і що вони кажуть про війну. Відео
- Новини, вечір 19 травня: скандальні острівці безпеки, дивовижний порятунок, погоня за автобусом
- «Острівці безпеки» на проспекті Волі в Луцьку: кому треба, а кому ні?
- Сміття, бродячі собаки, укриття: на Світязі готуються до сезону | Актуально з головою Шацької громади
- Обрали старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської
- Що робить священник, коли при ньому матюкаються військові? Михайло Бучак | Духовна абетка
- «Товариш по парті здав мене совєтам»: історія 93-річного політв’язня. Відео
- Зробіть це – і продасте свою квартиру на тисячі доларів дорожче | Рієлтор радить
- Рівненська АЕС відсвяткує 50-річчя на велосипедах. Відео
- Новини, вечір 18 травня: луцькі 21-поверхівка і проблеми з водою, унікальна колекція в Нововолинську
- Боротьба зі смородом, заміна тепломереж і реабілітація військових | Луцька громада
- Вибухи і поранені: ковельчани пройшли вишкіл від «Тернового поля». Відео
- Фонд «Добра справа» звинуватили у продажі волонтерських посвідчень
- Сотні вишиванок! Волинянка зібрала унікальну колекцію. Відео
- На РАЕС – патріотичний проєкт. У ньому взяли участь декілька міст. Відео
- У Луцьку можна прибрати зморшки зі знижкою 20%: куди звертатися
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: