Під час святкування весілля у кафе на Рівненщині отруїлося понад 80 людей. Серед них – волиняни.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр  МОЗ України.

Люди були 13-14 липня на святкуванні  весілля у кафе «Гурман» у смт Мізоч Здолбунівського району Рівненської області.

Одразу після святкування за медичною допомогою з ознаками гострої кишкової інфекції звернулось 45 осіб, з них 9 дітей. Хворі скаржились на діарею, блювання, температуру тіла до 40°С. Попередній діагноз – гострий гастроентероколіт.

Станом на 18 липня кількість постраждалих збільшилась до 84 осіб, з них 17 дітей.  Серед них є і волиняни, проводяться протиепідемічні заходи.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 13 потерпілих лікуються: подробиці отруєння у луцькій “Фелічіті”

Цьогоріч на Волині утримується тенденція до росту сальмонельозу. Епідемічна ситуація щодо кишкових інфекцій  залишається загрозливою,  реєструються спалахи. Лише з початку  травня  зареєстровано вже 4 спалахи кишкових інфекцій.

Епідеміологічним розслідуванням встановлено, що основними причинами  виникнення  захворювань є порушення  протиепідемічного режиму, порушення технології приготування страв,  вживання  продукції тваринного походження негарантованої якості  та безпечності, не запровадження програми передумов за принципами НАССР.

Основними факторами   виникнення захворювань послужили  продукти птахівництва  (курятина, курячі яйця) при відсутності супровідних документів на отриману сировину. Фактором  стафілококового  отруєння ймовірно послужила десертна страва.