Військовий аналітик Сергій Грабський вважає, що наявних на сьогодні на території Білорусі засобів та сил Російської Федерації і збройних сил самої Білорусі недостатньо, щоб здійснити повномасштабне вторгнення в Україну за напрямками на Брест – Заболоття – Ковель і Лунинець – Сарни. До того ж, каже він, білоруська армія немає взагалі бойового досвіду.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Із 70 тисяч білоруських військових реальну бойову здатність або реальну загрозу можуть становити приблизно 15 тисяч. Вони розосереджені, вони не мають бойового досвіду. Вони ніколи в історії Білорусі не брали участі навіть у миротворчих операціях, тобто вони не знають, що таке війна. І на відміну від РФ, де підтримка кремлівського режиму лишається на дуже високому рівні, такої мотивації у випадку з Білоруссю немає. Там і суспільство не дуже сприймає ідею війни проти України, попри те, що режим намагається втягнути в це країну», – стверджує експерт.

На його думку, якщо білоруси і почнуть цю агресію, вони зазнають шалених втрат на території України.

«Попри заяви дійти до Польщі, треба розуміти, що Росія не має значних сил сьогодні, щоб здійснити таку агресію. І коли намагається залучити Білорусь, це можемо оцінюватися як відчайдушна спроба мати вигляд в очах всього світу якогось потужного монстра, яким вона насправді не є», – каже Сергій Грабський.

Водночас, за його словами, Росія і не є такою слабкою, як би нам цього хотілося.

«Тому маємо бути завжди у високій бойовій готовності, в тому числі у відносно спокійному волинському регіоні», – наголосив експерт.